Savoir vivre osoby towarzyszacej

Zostajesz wynajęty na imprezę lub po prostu dostajesz zaproszenie, jak się zachować na wejściu jak i na samej imprezie? Oto kilka porad dobrych manier, savoir vivre, bon-ton, czyli form towarzyskich i reguł grzeczności gdzie znajomość tych zasad jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka.

Zaproszenie na imprezę okolicznościową

Jeżeli zostaliśmy zabrani autem, jedziemy z osobami które nas zaprosiły to powinniśmy rozmawiać. Jest to najlepszy sposób aby się poznać i przełamać pierwsze lody. Przeważnie osoba która Ciebie zaprasza po imprezie zaproponuje nocleg u siebie w domu, ale jeżeli ma małe mieszkanie lub za mało się poznaliście to najlepszym rozwiązaniem jest przenocowanie w hotelu. Oczywiście mówię tu o sytuacji gdy powrót do własnego domu jest zbyt odległy lub nie jesteś pewien/na zamiarów osoby zapraszającej. Jeśli jednak masz zaufanie do osób zapraszających na nocleg i jeszcze nalegają aby przenocować w ich mieszkaniu, to należy takie zaproszenie przyjąć.

Gdy na spotkaniu będą rodzice osoby zapraszającej to jakiś mały i niedrogi upominek będzie bardzo dobrze o Tobie świadczył, może to być butelka wina, bombonierka lub kwiaty. Najlepiej wcześniej zapytać osobę zapraszającą, czy jej/jego rodzice nie mają uczulenia na któryś z tych prezentów.

Jak zachowywać się na przyjęciu
Przyjęcie dla Ciebie to obce pole i nieznani ludzie, tutaj powinieneś/aś ustąpić pola osobie zapraszającej i pozwolić jej na oprowadzenie i podejmowanie decyzji. Przeważnie to osoba zapraszająca dba o to abyś dobrze się bawił, ale w przypadku wynajęcia powinno być na odwrót.

Wobec innych gości powinniśmy być uprzejmi i mili, jeśli ktoś che z Tobą zatańczyć to przy aprobacie osoby zapraszającej zrób to i pokaż co potrafisz. Spraw by osoba która Cię zaprosiła nie musiała ciągle się Tobą opiekować, dzięki temu będzie wiedziała że dobrze się bawisz, a nie się nudzisz. Odradzam obtańcowywanie całej rodziny i wszystkich kolegów/koleżanek osoby zapraszającej. Pomimo że jest to miły gest, ale tutaj powinieneś pozostać na usługach osoby zapraszającej.

Osoba zaproszona
Jeżeli powiedziano Tobie że możesz ubrać się lekko lub na luzie, bo będzie gorąco, bo mała sala, nie daj się zwieść, zawsze powinieneś mierzyć wyżej. Zaliczysz wpadkę jeśli przyjdziesz lekko ubrany, a wszyscy inni będą w garniturach lub wieczorowych sukniach. To nie będzie przyjęcie na którym będziesz bawił się ze wraz ze swoimi znajomymi, tutaj musisz wykazać się czujnością, to Ty zostałeś wybrany i zaproszony lub wynajęty na to przyjęcie.

Alkohol kategorycznie kończy się z chwilą pierwszego zachwiania! Nie możesz pozwolić sobie na wtopę jaką jest upadek pod stół lub otarcie o ścianę! Nie ma nic bardziej żałosnego niż leżąca kobieta/mężczyzna pod ścianą i zażenowany partner dla którego impreza właśnie się zakończyła.

Nie siedź kurczowo na krześle, jeśli osoba która Cię zaprosiła zacznie podrygiwać w rytm granej muzyki, zapytaj czy nie chce zatańczyć.

Bardzo dobre zachowanie w połączeniu z ignorowaniem odmowy lub bycie zwyczajnie natrętnym będzie gafą lub nawet obrazą dla osoby zapraszającej.

Nawet jeśli chodzi o nieformalną rozmowę na przyjęciu upewnij się że masz dobry look tzn. dobrze wyglądasz, stoisz, prosto siedzisz, poprawnie mówisz i nie uciekasz oczami przed spojrzeniami. Zawsze bądź miły i uprzejmy dla obecnych, postaraj się nie ignorować nikogo, tego wymagają dobre maniery i tym samym savoir vivre na przyjęciu.

Osoba zapraszająca
Miło będzie jeśli przedstawisz osobę zaproszoną swoim najbliższym, powinniście odpowiednio wcześniej ułożyć historię waszego poznania i kim dla siebie jesteście.

Jeśli chcesz zapłacić osobie którą wynajmujesz, najlepiej zrobić jest to przed wejściem na przyjęcie, później czas tak szybko może polecieć, że najzwyczajniej w świecie trudno będzie wam znaleźć ustronne miejsce na takie rozliczenie. Przeczytaj więcej o tym jak wynająć osobę do towarzystwa.

By EP

Udostępnij


Artykuły

Dowiedź się o nowościach, przejrzyj artykuły.

  • Administrator
  • ·
  • 2022-02-22 21:40:27

Pan do towarzystwa

W internecie i mediach społecznościowych ciągle natykamy

Komentarze

komentator
Użytkownik usunięty
Napisał: 1 rok temu

Jestem zainteresownu

Serwis z osobami do wynajęcia.

Wynajmij osobę towarzyszącą lub zaoferuj swoje usługi jako osoba towarzysząca!

Dołącz teraz

O NAS

Serwis Eliteportal.pl udostępnia oferty Pań do towarzystwa i Panów do wynajęcia aby wspólnie spędzać czas na imprezach okolicznościowych bez podtekstów seksualnych.